iOS 16 l Çok yakında geliyor, işte duyduğumuz çılgın söylentiler!

Apple, WWDC tarihlerini açıkladı ve bu bize bir sonraki iPhone güncellemesinin çıkış tarihi için büyük bir ipucu veriyor.

Apple’ın bir sonraki yazılım güncellemesi olduğu söylenen iOS 16 hakkında çok fazla sorumuz var. Gelinen bu noktada herhangi bir resmi çıkış tarihi bulunmamakla birlikte, Apple’ın 6-10 Haziran tarihleri arasında yapılması planlanan WWDC toplantısında bir açıklama ve tabi bir takım cevaplarıda beraberinde almayı bekliyoruz.

  • iPhone 7 gibi daha eski cihazlar iOS 16 alacak mı ?
  • Güncelleme iOS 15’e kıyasla nasıl olacak ?
  • Ne gibi özellikler gelecek ?

Şimdiye kadar duyduğumuz her şey burada. Apple’ın henüz yeni işletim sisteminin özelliklerinden herhangi birini onaylamadığını unutmayın. Bu makaleyi yeni söylentiler buldukça, yeni sızıntılar geldikçe güncelleyeceğiz.

Tüm sorularınızın cevapları için bizi takip etmeyi unutmayın !

Çıkış tarihi: iOS 16 ne zaman çıkıyor ?

Apple genellikle bir sonraki iOS’u yıllık WWDC toplantısında duyurur ve kısa bir süre sonra herkese açık bir beta yayınlar. Apple’ın geçen yıl iOS 15’in yükseltmelerini gösterdiği WWDC’de daha fazla ayrıntı öğreneceğimizi söyleyebiliriz .

Yeni sürümler genellikle şimdiye kadar Haziran ayında şirketin WWDC’sinde (Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı) açıklandı, bu nedenle Apple’ın Haziran ayında yapacağı WWDC 2022’de iOS 16’nın tanıtıldığını görebiliriz. Bir geliştirici beta muhtemelen aynı anda gelecek ve genel beta büyük olasılıkla ayın ilerleyen saatlerinde sunulacak. Bu nedenle, hataları önemsemiyorsanız, Temmuz ayı sonunda iOS 16’yı kendiniz deneyebilirsiniz. Elbette, burada iOS 16’dan bahsederken, iPadOS 16 neredeyse kesinlikle aynı yolu izleyecektir.

Uyumluluk: iOS 16 iPhone’nuz için kullanılabilir mi?

Apple, eski cihazlarını uzun süre boyunca destekleme eğilimindedir, bu yüzden şirket eskileri desteklemeyi bıraktığında gerçekten kızamayız, ancak desteğin daha da uzun sürmesini isteriz, bu durumda iOS 15’e sahip çoğu cihazın iOS 16’yı alacağı anlamına gelir.

iOS 16’nın söylentilere göre yeni özellikleri: Büyük widget’lar mı?

iPhone kullanıcı deneyiminin ayırt edici özelliği, ana ekranı noktalayan küçük uygulama karelerinden oluşan ızgaradır. Ancak LeaksApplePro, iOS 16’nın masaya “büyük widget’lar” getirdiğini öne sürüyor. LeaksApplePro’nun tweetlediği görüntü, uygulamaları normalden daha büyük kareler ve dikdörtgenler halinde göstererek günün hava durumu, belirli hatırlatıcılar ve çalan şarkı gibi daha fazla bilgi için yer bırakıyor gibi görünüyor.

Diğer özelliklere gelince, iOS 15, FaceTime’a ızgara görünümü ve çağrı planlaması gibi yükseltmeler getirdi .

iOS 16 ile Apple’ın bu tele-çalışma ve video konferans çağında FaceTime’ı Zoom’a daha da çok benzetmeyi seçmesi mümkün. Ve teknoloji devleri , bir Apple VR veya AR kulaklık setinin metaverse ve söylentilerini artırdıkça , Apple CEO’su Tim Cook bu kelimeyi kullanmaktan dikkatlice kaçınsa da , iOS 16’nın bazı meta unsurları içermesi mümkün gözüküyor.

iOS 16 beta nasıl ve ne zaman indirebiliriz ?

Biraz uzak ama hazırlıklı olmaktan asla zarar gelmez. Yeni bir işletim sistemi indirmek bir telefonda oldukça fazla yer kaplar, bu nedenle eski fotoğraflar, videolar ve uygulamalar gibi depolama emicilerinden kurtulmak isteyeceksiniz. Ardından, güncellemenin ters gitmesi durumunda önemli bir şeyi kaybetmemek için telefonunuzu yedeklemeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız , iOS 14 sürümündeki kontrol listemiz adım adım bir kılavuz sağlar.

Herkese açık beta geldiğinde denemek için Apple Beta Yazılım Programına kaydolmanız gerekir . Ama biz biozet.net olarak geçen yıl edindiğimiz Beta sürüm kullanıcı deneyimlerine göre yüklemekte çok hızlı davranmamanızı öneriyoruz.

Güncel bilgiler geldikçe sizleri aydınlatmaya devam edeceğiz.

Peki sizler Apple’ın iOS 16 güncellemesinde neler görmek istiyorsunuz? iPhone’unuz da olmasını istediğiniz veya olmamalı dediğiniz özellikler neler? Yorumlara belirtebilirsiniz !

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.