Özel: ‘Mac Studio’ geliyor – Pro Mac mini mi yoksa mini Mac Pro mu?

Apple, Intel Mac’lerden Apple Silicon’a geçişi tamamlamak için son tarihine yaklaştıkça, şirketin bu yıl kendi yongalarıyla daha fazla bilgisayar sunması bekleniyor. Söylentilere ek olarak kaynaklardan öğrendi yeni Mac mini ve Mac Pro, Apple yepyeni bir “Mac Studio” bilgisayarı geliştiriyor.

Mac Studio detayları
BiOzetHaber tarafından görülen bilgilere dayanarak, yeni Mac Studio öncelikle Mac mini’yi temel alıyor, ancak çok daha güçlü bir donanıma sahip. Apple’ın geliştirilmekte olan Mac Studio’nun iki sürümü vardır. Biri M1 Max çipine (2021 MacBook Pro ile aynı), diğeri ise mevcut M1 Max’den daha güçlü olan Apple Silikon çipinin bir çeşidine sahip.

Kaynaklarımıza göre, yeni Mac Studio dahili olarak “J375” kod adıyla biliniyor.

“Mac Studio” adı değişebilse de, profesyonel kullanıcılara yönelik Mac mini ve Mac Pro arasında yeni bir kategoriyi temsil eder. Marka aynı zamanda şirketin üzerinde çalıştığı “Apple Studio Display” ile de eşleşiyor ve bu da Apple’ın her iki ürünü de profesyonel işler için mükemmel bir kombinasyon olarak tanıtacağını gösteriyor.

Bloomberg’den Mark Gurman daha önce Apple’ın 40 CPU çekirdeği ve 128 GPU çekirdeği ile donatılmış bir Apple Silikon yongasıyla “daha küçük bir Mac Pro” üzerinde çalıştığını bildirdi. BiOzetHaber şimdi, daha küçük Mac Pro’nun aslında hala piyasada olan Mac mini’nin üst düzey Intel destekli sürümünün yerini alacak yeni “Mac Studio” olacağına inanıyor.

Aynı zamanda, Mac Studio, Apple’ın yeni bir Intel tabanlı Mac Pro’yu piyasaya sürmeyi planladığına dair söylentiler olduğu için Apple’a bir Apple Silikon yongasıyla ilk Mac Pro üzerinde çalışmak için daha fazla zaman tanıyacak.

Apple, yeni Mac’leri duyurmak için 8 Mart’ta özel bir etkinlik düzenleyecek, ancak Gurman Haziran ayında WWDC’DE daha da yeni Mac’lerin geldiğine inanıyor – bu yüzden belki de yeni Mac Stüdyosu resmi duyurusundan sadece birkaç ay uzakta.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.